Przez szybę piekarnika

Blog zrodzony z pasji do gotowania i chęci dzielenia się nią z innymi

O mnie

 • sobota, 29 października 2011
  • Wielki (?) powrót

   Przez szybę

   Hmm... Rozpocząć zawsze jest trudno. A powrócić? Zacząć znów coś, co na jakiś czas odłożyło się całkiem na bok? Cóż, przekonamy się :) Nie chcę obwieszczać wielkiego powrotu, ale mogę Was zapewnić, że od dnia dzisiejszego na blogu będą pojawiać się nowe przepisy.

   W trakcie mej nieobecności docierały mnie słuchy i żale, że ostatnio mało się na blogu działo. Nie da się ukryć :) Jednak w obliczu tego, co zaprzątało moją uwagę jest to całkiem zrozumiałe - przygotowania do ślubu, przeprowadzka, wyjazdy, praca, uczelnia, popsuty piekarnik w nowym mieszkaniu... Kryzys piekarnikowy na szczęście został zażegnany w minionym tygodniu. Jednak z książki "Ciasta bez pieczenia" korzystać będę nadal - odkryłam bowiem całkiem nową przestrzeń, której wcześniej w ogóle nie doceniałam.

   Tak więc z nowym nazwiskiem, złotym krążkiem na palcu, całkiem nowymi wyzwaniami i wreszcie działającym piekarnikiem, witam się z Wami ponownie :)

   Smacznego moi Kochani! Ja tymczasem idę pogapić się przez szybę piekarnika...

   Już wkrótce

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (3) Pokaż komentarze do wpisu „Wielki (?) powrót”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   rafasia
   Czas publikacji:
   sobota, 29 października 2011 16:24
 • niedziela, 27 marca 2011
  • PIERWSZE urodziny bloga

   Kilka dni temu, dokładnie 23 marca, minął rok, odkąd mój blog zaistniał w kulinarnej przestrzeni Internetu. Wiele się od tego czasu zmieniło, przede wszystkim w moim życiu, ale gotowanie i pieczenie nadal pozostaje moją wielką pasją. I choć ostatnio mam na to nieco mniej czasu, to jednak mieszanie, pieczenie, zdobienie, etc. wciąż sprawia mi mnóstwo przyjemności :)

   Z braku czasu również, nie upiekłam nic specjalnego na tę okazję (przepraszam Cię mój blogu kochany i obiecuję poprawę :D). Jednak gdybym nie spędziła całego weekendu poza domem, zapewne poszlałabym i stworzyła właśnie coś takiego, jak na zdjęciu. A dlaczego muffinowy tort? Bo to od muffinów wszystko się zaczęło :)

    

   birthday cupcake

   Birthday cupcakes

   Chciałam mocno przytulić i podziękować wszystkich, którzy ten blog odwiedzają i zostawiają swoje komentarze. Każdy z nich wiele dla mnie znaczy, a jeszcze więcej radości sprawia mi sam fakt, że dobre, wypróbowane przepisy wędrują w świat, przenoszone setkami dobrych rąk :)

   Wszystkim serdecznie pozdrawiam i życzę samych kuchennych sukcesów!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (11) Pokaż komentarze do wpisu „PIERWSZE urodziny bloga”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   rafasia
   Czas publikacji:
   niedziela, 27 marca 2011 23:56
 • wtorek, 31 sierpnia 2010
  • Blog Day 2010!

   blog

   Czy wiecie, że wśród wielu świąt, najróżniejszych dni, jest taki jeden, który dedykowany jest wszystkim blogerom? Tak, tak, to właśnie dziś - 31.08. Każdy bloger obchodzi dzisiaj swoje "święto" i z tej okazji może się pobawić. My w ogóle lubimy międzyblogowe eventy. Tym razem chodzi bardziej o to, by wskazać innymi te blogi, które sami podziwiamy. Więcej szczegółów znajduje się TUTAJ. Zachęcam i Was do wspólnego tworzenia "blogowej mapy".

   Czas na moje "zapatrzenia":

   Domek przy Wichorwych Wzgórzach - blog dzieci; zaglądam tu zawsze, gdy mam ochotę się uśmiechnąć. Dzięki autorce jestem spokojna o to, że współczesne dzieciństwo nadal może być "prawdziwie dziecięce", beztroskie i pełne miłości. Strasznie się cieszę, że dzieci nadal moga być dziećmi.

   Snap Studio - TO TRZEBA ZOBACZYĆ! Oglądam te fotografie i wciąż nie mogę uwierzyć, że w zdjęciu można zamknąć tyle emocji. Bezsprzecznie - za nimi kryje się ogromny talent. Podejrzewam też, że snapowe lustrzanki są zwyczajnie zaczarowane. Uwielbiam oglądać efekty ich magii. A że za rok sama biorę ślub, już wiem, kto powinien "zatrzymać" tak ważne dla nas chwile ;)

   Moje wypieki - Może to wydawać się oczywiste, ale to od blogu Doroty wszystkie się zaczęło. Oglądanie, pieczenie, komentowanie. Aż w końcu zapragnęłam więcej. I oto jestem! Dziś już nawet jako uczestnik Blog Day!

   Przy kuchennym stole - Kolejny ważny dla mnie blog. Pełen inspiracji, niezwykłych, czasem szalonych pomysłów. Jego autorka była pierwszą blogerką, która powitała mnie w "towarzystwie" - dziękuję Edysiu :*

   Lawendowy Dom - musiał się tu znaleźć, bo gdy tam zaglądam znikam na długie godziny, zwyczajnie nie mogę odkleić się od monitora. Chwilami czuję nawet zapach lawendy.

   Trochę się wycwanię i to autorów tych blogów zapraszam do zabawy :D

   Kochani Blogerzy - życzę wielu inspiracji, cierpliwości, a przede wszystkim tego, by pisanie przynosiło Wam ulgę i sprawiało coraz więcej przyjemności.

   Natomiast wszystkim Gościom, nie prowadzącym własnych notatników, życzę tylko udanych poszukiwań i trafiania jedynie na blogi, z których można czerpać bez końca.

   Blog Day 2010

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Blog Day 2010!”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   rafasia
   Czas publikacji:
   wtorek, 31 sierpnia 2010 19:51
 • poniedziałek, 28 czerwca 2010
  • Wakacje!

   Bojkowszczyzna

   Robię sobie wakacje! Co prawda będą to chyba najbardziej pracowite, jakie do tej pory miałam, ale co poradzić :D Mam jedynie nadzieję, że kiedy miną, będę miała wrażenie, że absolutnie niczego, co się w trakcie ich trwania wydarzyło, nie żałuję!

   Tego  życzę także Wam, zaraz obok mnóstwa słonecznych i ciepłych dni, tanich noclegów i samych uśmiechniętych twarzy wokół. Naprawdę mam nadzieję, że pomimo wielu przeciwności, wszyscy wrócimy po tej przerwie pełni sił i nowych pomysłów!

   Na czas nieobecności, zostawiam Was z widoczkiem na moją ukochaną Bojkowszczyznę, uchwyconym z przepięknych, karpackich połonin. Co prawda nie będzie mi dane być tam w tym roku, ale wierzę, że jeszcze kiedyś wrócę :)

   Pozdrawiam wszystkich!

   Udanych wakacji!!!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Wakacje!”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   rafasia
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 28 czerwca 2010 23:03
 • środa, 02 czerwca 2010
  • Moje 10-te zdjęcie

   10-te zdjęcie

   Ten wieczór był naprawdę miły. Najpier upiekłam pyszne ciasto, a potem zobaczyłam, że dostałam zaproszenie do zabawy w 10-te zdjęcie. Za to bardzo chciałam podziękować milk_chocolate84. Zaczęłam więc poszukiwania: najpier wybrałam 10 folder w komputerze, potem 10 podfolder :D, a następnie 10 zdjęcie. Ufff. To, co widzicie na zdjęciu to ja w 2008 roku, podczas naszej wizyty z Rafałem w Elblągu. Zdjęcie zrobiliśmy w niezwykłej knajpce, którą mogę szczerze polecić. Nazywa się "Pod Aniołami" i serwuje dania kuchni polskiej, oraz (UWAGA) andyjskiej. Nie omieszkaliśmy spróbować. Smacznie, bardzo smacznie wspominam tamtą wizytę.

   Przyznam, że zabawa ta, to naprawdę miły pomysł - miałam motywację, by pogrzebać w zdjęciach i przypomnieć sobie, co przez te lata człowiek robił. Przyznam, że pooglądałam sobie jeszcze inne zdjęcia z sąsiednich folderów i zrobiło mi się sentymentalnie. Ach...

   Do tej podróży w przeszłość zapraszam teraz kolejne osoby, które mam nadzieję, podobnie jak ja, ucieszą się na tę propozycję:

   Cukrową Wróżkę - za naprawdę wspaniałe, kulinarne czary

   Na talerzu - bo to raczkujący blog, który dobrze się zapowiada

   Basię - moją imienniczkę, której blog podsunęła mi siostra, i który od tej pory regulrnie odwiedzam :)

   Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (7) Pokaż komentarze do wpisu „Moje 10-te zdjęcie”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   rafasia
   Czas publikacji:
   środa, 02 czerwca 2010 00:09
 • poniedziałek, 03 maja 2010
  • Gotowanie na polanie

   Wczoraj wybraliśmy się z Rafałem do Sierpca, na doprawdy niezwykłą imprezę kulinarną: "Gotowanie na polanie" organizowane przez Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu. Postanowiłam wybrać się tam z różnych powodów, ale dwa były najważniejsze: możliwość zbierania materiałów do mojej pracy magisterskiej, a ponadto oddanie się pasji gotowania i degustowania (Rafał także chętnie korzystał z tej możliwości).

   Po zakupieniu biletu cały skansen stanął przed nami otworem. Na początku mogliśmy oglądać naprawdę smakowite wystawy zorganizowane we wnętrzach stojących w MWM chat. Tu wciąż panuje Wielkanoc:

   wystawy

   Następnie udaliśmy się już na samą polanę, gdzie działo się, oj działo. Cały czas trwał "Konkurs na najsmaczniejszą potrawę mazowiecką", a na stoiskach biorących w nim udział można było kosztować prawdziwych pyszności.

   stoiska

   Głównym bohaterem była jednak pajda chleba ze smalcem i ogórkiem. Nawet dzieciaki się tym zajadały. A przyznać trzeba, że smalczyk był przedni! Gościem "Gotowania...", a zarazem przewodniczącym jury konkursowego był Robert Sowa.

   stoiska

   Po kilku godzinach zmagań przyznano nagrody w najróżniejszych kategoriach. Na zdjęciu wszyscy laureaci wraz z Robertem Sową i dyrektorem MWM:

   laureaci

   Jednak na gości czekała jeszcze jedna niespodzianka: doskonały koncert zespołu Czeremszyna. Choć część widowni zupełnie nie odnalazła się w tym repertuarze, to jednak muzycy nie poddawali się, i ostatecznie udało im się przekonać do siebie gości "Gotowania..."

   Czeremszyna

   Dzień był długi, bowiem byliśmy tam od godziny 10.00, aż do zakończenia imprezy czyli do jakiejś 17.30. Mimo zmęczenia i przypalenia słońcem (tak, dobrze czytacie, SŁOŃCEM) byliśmy bardzo zadowoleni. Już planujemy odwiedzić kolejne imprezy organizowane przez MWM w Sierpcu.

   Polecam!

   *Zdjęcia wykonane przez Rafała oraz przeze mnie

   Szczegóły wpisu

   Komentarze:
   (4) Pokaż komentarze do wpisu „Gotowanie na polanie”
   Tagi:
   Kategoria:
   Autor(ka):
   rafasia
   Czas publikacji:
   poniedziałek, 03 maja 2010 18:51

Kalendarz

Lipiec 2018

Pn Wt Śr Cz Pt So Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Wyszukiwarka

Tagi

Autorzy

Kanał informacyjny

Durszlak.pl